TÁBOR 2018

Tábor V Mlýnkách 2018

Typ tábora

• letní pobytový stanový tábor

Termín

• 2.-15.7.2016 (po-ne, 14 dní) - skauti a skautky (2. oddíl) - vede Jiří Lehký - Monty (1. týden), Jindřich Smola - Smolíček (2. týden)
  • 9.-15.7.2018 (po-ne, 7 dní) - vlčata a světlušky (1. oddíl) - vede Jaromír Pospíšil - Pošík
  • 13.-17.7.2018 (pá-út, 5 dní) - táboření benjamínků s rodiči (1. oddíl) - vede Petr Macháň - Piškot (není oficiální tábor - přihlášení a platba se bude řešit individuálně)

Pro koho

• registrovaní členové střediska Psohlavci Hranice
  • neregistrovaní zájemci a táborníci z řad veřejnosti jen po předchozí domluvě s hl. vedoucím tábora (733 386 704)

Místo konání tábora

Skauti a skautky (14 dní)
  • 2200,- Kč při platbě do 15.5.
  • 2500,- Kč při platbě po 15.5.

Vlčata a světlušky (7 dní)
  • 1100,- Kč při platbě do 15.5.
  • 1400,- Kč při platbě po 15.5.
Sleva pro sourozence
  • 200 Kč pro druhé a každé další dítě

Platba

• převodem na účet
  • č. ú.: 2600066360/2010
  • VS: 7777
  • zpráva: jmeno_prijmeni_tabornika

Storno podmínky

• V případě odhlášení dítěte nejméně 2 měsíce před táborem se vrací celý táborový poplatek
  • Při odhlášení alespoň 1 měsíc předem 50% poplatku
  • V případě kratšího období se poplatek nevrací.
  • Pokud se dítě nemůže tábora zúčastnit z důvodu nemoci nebo úrazu, posuzují se případy individuálně.

Příspěvek FKSP

• o vyřízení příspěvku FKSP kontaktujte vedoucího střediska petr.machan@skaut.cz nebo 733 386 704
  • žádost ke stažení zde

Charakteristika tábora

Tábor je pro starší 12 let (skauti, skautky) na 14 dní. Jedná se o stálý stanový tábor, který si děti pod vedením dospělých zajišťují zcela samy. Nazýváme ho táborem "na zelené louce", neboť děti si svépomocí staví podsadový stan, podílí se na vaření jídla pro celý tábor a účastní se programu, který probíhá zcela v přírodě. K dispozici není žádná zděná budova. Jedná se tedy o formu tábora pro zkušenější táborníky, resp. pro děti, které se nebojí naučit tábornickým dovednostem jako je práce se sekerou, pilou, rozdělávání ohně a celková sebeobsluha za každého počasí.

Mladší 12 let (vlčata a světlušky) dorazí na celý druhý týden, kdy budou fungovat vedle starších skautů. Společně se svými vedoucími stráví šest nocí v indiánském týpí, vyzkouší si podobně jako starší skauti typické tábornické činnosti a zapojeni budou i do samotného programu s ostatními.

Rádi uvidíme i rodiče :)
Rodiče mladších i starších jsou srdečně zváni na závěrečný víkend tábora 14.-15.7. (sobota-neděle), kdy budete moct rovněž nahlédnout pod poličku této prázdninové "robinzonády". Přespat můžete ve vlastním stanu nebo pod širákem, zažít s námi závěrečný táborový oheň a pomoct při bourání tábora. Při této příležitosti bychom Vás rádi požádali o spolupráci při dopravě osob a materiálu zpět do Hranic, přijedete-li vlastním autem. V přihlášce zaznačte, zda jste ochotni vzít na zpáteční cestu např. nějaké dítě či dospělého nebo materiál navíc. Výrazně tak pomůžete táborovému rozpočtu, což zohledníme i ve výši táborového poplatku Vašeho dítěte. Podrobnosti ohledně podsedáků, souhlasů ostatních rodičů, parkování a celkové logistice budeme řešit následně. Za jakoukoli další nabídku pomoci budeme velmi rádi (darování potravin do táborové kuchyně nebo materiálu). V případě zájmu kontaktujte hl. vedoucího tábora.

Kontakty na hl. vedoucí

• Jiří Lehký - Monty: 725 044 047, stojivkruhu@seznam.cz
  • Jaromír Pospíšil - Pošík: 777 593 771, jaromir.pospisil@skaut.cz
  • Petr Macháň - Piškot: 774 154 012, petr.machan@skaut.cz

K přihlášení je třeba

1. vyplnit elektronickou přihlášku - automaticky vám bude na email zaslána papírová přihláška i s ostatními přílohami k vytištění
    1. přihláška skauti a skautky (14 dní)
    2. přihláška vlčata a světlušky (7 dní)
  2. zaplatit účastnický poplatek do 15.5. (levnější), resp. do 22.6. (dražší)
  3. potvrdit si Posudek o zdravotní způsobilosti u svého lékaře (neplatí pro loňské účastníky - potvrzení má platnost 2 roky = kdo byl loni na táboře, nemusí řešit!!!)
  4. odevzdat při odjezdu na tábor (na srazu 2.7., resp. 9.7.)
    1. vytištěnou a podepsanou přihlášku z emailu
    2. Posudek o zdravotní způsobilosti
    3. Potvrzení o bezinfekčnosti

Takhle tábor vypadá

Bydlíme v podsadových stanech, které si staví sami táborníci v určených dvojících

... nebo v týpí, které využíváme i na společné večerní programy

Myjeme se v potoce

To je naše kuchyň a jídelna, ve které vaříme po předem určených službách

• To, co z nás musí odejít v pevném stavu, umisťujeme do latríny v podobě tureckého záchodu.
  • Pro pitnou vodu chodíme denně do 100 m vzdálené hájenky.
  • Fungujeme zcela bez elektřiny. Mobilní telefon udržuje při životě jen hlavní vedoucí. Signál je navíc hodně mizerný.
  • Fotky z loňského tábora naleznete zde.
Ċ
Petr Macháň,