TÁBOR 2017

piskot@skaut.cz

Charakteristika tábora

1) Tábor je pro starší 12 let na 15 dní
Tábor V Mlýnkách je určen v době 2.-16.7. skautům a skautkám (12 let a starší). Jedná se o stálý stanový tábor, který si děti pod vedením dospělých zajišťují zcela samy. Nazýváme ho táborem "na zelené louce", neboť děti si svépomocí staví podsadový stan (viz foto), podílí se na vaření jídla pro celý tábor a účastní se programu, který probíhá zcela v přírodě. K dispozici není žádná zděná budova. Jedná se tedy o formu tábora pro zkušenější táborníky, resp. pro děti, které se nebojí naučit tábornickým dovednostem jako je práce se sekerou, pilou, rozdělávání ohně a celková sebeobsluha za každého počasí. Tábor je motivován příběhem celotáborové hry "Sedm pečetí".

2) Mladší 12 let mohou přijet tábořit na 4 noci

Mladším 12 let (vlčata a světlušky) nabízíme účast na tomto táboře v termínu 12.-16.7. (středa-neděle), tzn. poslední prodloužený víkend tábora. Tito účastníci budou moct ochutnat pravé skautské táboření a zažít neopakovatelnou táborovou atmosféru. Společně se svým vedoucím (Jaromír Pospíšil - Pošík) stráví čtyři noci v indiánském týpí nebo vlastním stanu (kdo má), vyzkouší si podobně jako starší skauti typické tábornické činnosti a zapojeni budou i do samotného programu s ostatními.

3) A rádi uvidíme i rodiče :)
Rodiče mladších i starších jsou srdečně zváni na závěrečný víkend tábora 15.-16.7. (sobota-neděle), kdy budete moct rovněž nahlédnout pod poličku této prázdninové "robinzonády". Přespat můžete ve vlastním stanu nebo pod širákem, zažít s námi závěrečný táborový oheň a pomoct při bourání tábora. Při této příležitosti bychom Vás rádi požádali o spolupráci při dopravě osob a materiálu zpět do Hranic, přijedete-li vlastním autem. V předpřihlášce zaznačte, zda jste ochotni vzít na zpáteční cestu např. nějaké dítě či dospělého nebo materiál navíc. Výrazně tak pomůžete taborovému rozpočtu, což zohledníme i ve výši táborového poplatku Vašeho dítěte. Podrobnosti ohledně podsedáků, souhlasů ostatních rodičů, parkování a celkové logistice budeme řešit následně. Za jakoukoli další nabídku pomoci budeme velmi rádi (darování potravin do táborové kuchyně nebo materiálu). V případě zájmu kontaktujte hl. vedoucího tábora.

Milý, poutníku.

Nevím jestli se to k Tobě již doneslo, ale proslýchá se, že za pohořím na severozápadě je země, kde vládne blahobyt a lidé jsou šťastni. Málokterý cestovatel do této země, jménem Aradas, zavítá, neboť průsmyky v horách jsou po celý rok zablokovány sněhem.

Jak ale jistě víš, tyto průsmyky  roztávají pouze na krátkou dobu na začátku měsíce července. Zde je Tvá příležitost. Povolej své druhy a společně se svou družinou věrných se vydej na cestu. Toto království je často nazýváno zemí Sedmi měst, neboť přesně tolik jich na své cestě navštívíš.

Nebude to jednoduché protože města se neotevírají před každým. To, co však nalezneš za jejich branami  nikdy nezískáš pohodlným životem na svém domovském sídle. Je to něco mnohem cennějšího, než si ti, které zanecháš ve svém mateřském městě dovedou vůbec představit.

Bude to namáhavé, bude to vyčerpávající. Nesmíš zapomenout Svůj důvtip, Svou obratnost, Sou rychlost, sílu, vytrvalost ani otužilost. Tvým domovem bude příbytek z plátna a tvou koupelnou bude každý den horská bystřina. Pokud ale opravdu toužíš po něčem nevšedním věř, že společně se svými přáteli, zvládnete překonat jakoukoliv překážku. A co bude na konci? Máš jedinou možnost jak to zjistit.

Vydej se na cestu!

15. 6. 2017 13:33