Udice 2019

přidáno: 22. 1. 2019 11:17, autor: Jakub Hood   [ aktualizováno 23. 1. 2019 13:39 ]
Takhle to vypadá na protějším hřebenu.
Vážení rodiče, milí členové a členky,

Zde jsou informace k dlouho chystané, již tradiční, zimní výpravě -  Udici (únorové expedici), která proběhne o pololetních prázdninách v termínu 1.2.- 3.2. na horské chalupě Polana (Beskydy, Velké Karlovice).Opravdu zimní výprava je něco, co tu dlouho nebylo. Tentokrát to vypadá, že horské počasí by nám mohlo zachovat dostatečné množství sněhu, abychom se cítili jako na opravdové expedici! Všechny podrobnosti naleznete níže.

Legenda

“Jsme první skautská výprava, která se pokouší vystoupat na nejvyšší horu světa.  Přestože nás vedou zkušení horští vůdcové, stát se může cokoliv. Úkol je to jen pro opravdové  muže a ženy z oceli. Čeká nás sníh, námaha, výšková nemoc, aklimatizační výstupy, život v rukou našich kamarádů, boj proti počasí i vlastní slabosti. Letadlo do Káthmandů odlétá již první den v únoru! Překonej sebe! Překonej Sagarmáthu!”

Když stane se, že kamarád

zaváhal nebo zklamal snad,

a ty bys prostě věděl rád,

zda ještě na něj můžeš dát –

vezmi ho do hor, uvidíš!

Nechystej mu žádnou lest,

jenom si zkuste zlézt,

ať víš s kým máš tu čest.

Možná, že v horách ztratí vtip,

ohrne nos a zdrhne zpět,

sotva ho spálí první led,

začne ti vyvádět –

pak je to jasné, nech ho být!

Jen ať se vrátí – vždyť to víš:

s takovými se nejde výš,

o těch se mlčí spíš.

Když ale zuby zatíná,

Vzteká se, přitom šlape dál,

Nezřítíš se s ním z žádných skal –

on by tě nenechal.

Až k vrcholům se bude drát,

až tam tě bude podpírat.

Pak vedle něho pevně stůj

a vždy mu důvěřuj!

A zde už jsou samotné informace. Čtěte prosím pozorně, v zimě není radno podcenit přípravu!

Sraz: 1.2.2019 v 8: 40 na hlavním nádraží

Návrat: 3.2.2019 v 16:51 tamtéž

Cena: 300 Kč (Zaplatit na oddílové schůzce v pátek 25.1.)

Strava: Zajištěna v základním táboře (v chalupě) od páteční večeře do nedělního oběda

Ubytování:

Chalupy ATOM Polana (Beskydy, Velké Karlovice) 49.3939881N, 18.3370803E

Spí se na v podkroví na matracích. Topí se pouze ve spodní místnosti (Teplo však stoupá vzhůru a v podkroví nebývá zima)

Přihlašování i omluvy zde:

(tzn.vyplní každý člen 2.oddílu, nebo jeho rodič)

Přihlašovadlo - Udice (klikni!)

S sebou:

Na sebe:

• spodky (punčocháče vhodné nejsou)

• tričko (nejlépe funkční – není zima i když se zpotíš)

• kalhoty nejlépe vodoodpudivé ale prodyšné

• košile, tenká mikina

• teplá (flísová) mikina nebo svetr

• tenčí bunda nebo větrovka s kapucí – opět nejlépe vodoodpudivé, ale prodyšné (vhodné s membránou)

• čepice přes uši + rukavice + šátek nebo šála na krk

• vyšlápnuté vodoodpudivé boty – nejvhodnější jsou dobře ošetřené kožené pohorky (sněhule apod. jsou vhodné jen na krátkou vycházku - na tuto výpravu ne!!!)

• tenké (bavlněné) + teplé (vlněné) ponožky do bot (v batohu ještě 2x obojí - je vhodné kombinovat dle potřeby)

• návleky (kamaše) – aby do bot nenapadal sníh

Do batohu (volné ruce):

náhradní rukavice a (teplé) ponožky, flísová bunda či vesta nebo svetr,  termoska s čajem

• teplý spacák (doporučujeme v kompresním obalu) - spíme na horské chalupě s matracemi - karimatka netřeba

• oblečení na spaní (podle kvality spacáku)

• miska + lžíce

• hrníček  (plastový, plechový …)

• baterka  (čelovka)

• Páteční oběd a svačina (čaj bude uvařený společný) - první jídlo je páteční večeře

• přezůvky (do budovy)

• hygienické potřeby (ručník, mýdlo, kartáček+ pasta na zuby, hřeben, kapesník, kus WC papíru )

• teplé oblečení = svetr nebo mikina na večer

• rezervní oblečení (ponožky, spodní prádlo, tričko)

• Boby - ideální, můžeš na nich s kamaráden táhnout batohy (lopaty a sáňky ne, sněhu je moc)

• Sněžnice (pokud máš možnost, moc ti to pomůže)

• PVJ

• kartičku pojištěnce (s sebou na sraz)

• Volné místo na suroviny, které musíme vynést na chalupu! (Batoh nesmí být přecpaný už na srazu, radši nech doma polštář a plyšáky!)

Nezapomeňte prosím na oddílovou schůzku tento pátek v 16:00 v klubovně. Informace jsou na webu http://dvojka.skauti-hranice.cz/.

Na všechny se těší oddílová rada 2.oddílu!

S pozdravem,

Jakub Lehký