Aktuality‎ > ‎

Výprava na Něčín

přidáno: 18. 5. 2017 5:37, autor: Jaromír Pospíšil   [ Aktualizováno 21. 5. 2017 1:35 uživatelem Kateřina Lehká ]

– soutok Odry a Něčínského potoka - naše tradiční, hezké a dostupné místo na výpravy

Základní představa o výpravě: táboření pro mladší a méně zkušené členy (vlčata & světlušky) s doprovodným podpůrným vozidlem. Jídlo si budeme sami připravovat na ohni, spát budeme pod přístřešky z plachtiček či celt (zajistíme). Autobusem jedeme na Spálov a na tábořiště půjdeme pěšky 5 km. V neděli se budeme vracet z vlakové zastávky Heřmánky (8-10 km od tábořiště) přes Suchdol do Hranic.

Sraz: v pátek 26.5.2017 16:40 na autobusové zastávce u Slávie, každému zde naložíme do auta spacák a karimatku svázané do 1 kompaktního balíku.

Návrat: 13:18 nebo 15:18 na hlavní vlakové nádraží (záleží na počasí a rychlosti našeho přesunu na nádražíJ)

Cena: 100,- Kč – děti starší 10 let potřebují jakýkoliv průkaz (může být i pas) s fotkou a datem narození na prokázání nároku na poloviční jízdné. Pokud nebudou mít, počítejte s cenou dvojnásobnou. Kapesné na nanuk nebo limču dle vašeho uvážení J

Jídlo: pití na cestu, v pátek večer vlastní večeři – společně uvaříme čaj. V so a ne budeme vařit společně (chleba s povidly, rizoto, guláš, ovesná kaše, chleba s pomazánkou po cestě na vlak), základní suroviny si nese každý vlastní: chleba pro sebe na 3 jídla, 2 brambory, 1 cibule, 1 špekáček nebo klobása do guláše, malá paštika, 1 tavený sýr, 1 sáček rýže, 1 mrkev, 10 dkg ovesných vloček, svačiny. Ostatní nakoupíme a vezmeme společně.

Co s sebou na výpravu najdete na: http://kmeny.woodcraft.cz/okwaho/ke-stazeni/. Navíc žlutý šátek, kus igelitu pod sebe (větší než karimatka – ideálně 1,5 x 2 m pro dvojici) Místo ešusu postačí lehká plastová miska a plastový hrníček na pití.

Výpravu vedou Alice a Jiří Lehcí za pomoci Edy a Nikči.

Zájemce o výpravu prosím nahlaste nejpozději do středy 24.5.2017 na mail: aja.lehka@centrum.cz, tel: 607841196
Výsledek obrázku pro něčínský potok a odra soutok
Comments