Výprava na Drahotuch 18.3.

přidáno: 6. 3. 2017 13:14, autor: Petr Macháň   [ Aktualizováno 14. 3. 2017 14:24 uživatelem Jakub Hood ]
Výsledek obrázku pro drahotuchTakzvaná první jarní. Tradiční výprava na zříceninu hradu Drahotuch, kde obnovíme kamennou mohylu 2. oddílu. Příležitost prověřit, zda jsme nezapomněli rozdělat oheň a zda se umíme chopit práce. Čas bude určitě i na hry a společnou bojovku. Pro některé slavnostní chvíle pro složení slibu.

Akce se koná v sobotu pro skauty, skautky, vlčata a světlušky (vede Piškot a Pošík). Ti zdatnější a s vhodným vybavením* mohou přespat do neděle (teplý spacák podmínkou). Roveři budou na místě již od pátku (vede Smolda). Zváno je však veškeré osazenstvo našeho střediska.

Dojedeme na Uhřínov, odkud se vydáme cca 3,5 km ke zřícenině Drahotuchu, odpoledne sejdeme do Podhoří, odkud pojedeme autobusem zpět do Hranic.

Sraz: sobota 18.3. v 6:30 na Šromotově nám. (bus odjíždí 6:35)
Návrat: 17:19 tamtéž (sobota), 13:09 tamtéž (neděle)
S sebou: PVJ na jednodenní výpravu (nezapomeň pevné nepromokavé boty, oblečení tmavších barev do lesa), 50 Kč a průkazku na slevu jízdného, pracovní rukavice (na stavbu mohyly), něco v čem vudeš schopný přenášet nebo převážet kamemy, kroj (kdo má- kdo nema tak alespoň šátek), jídlo a pití na celý den, lžíce, 5 papírových koulí.
*Starší skauti: teplý spacák, karimatku popř. hamaku, a jídlo spolu s vybavením na přečkání noci.

Družinová soutěž o nejchutnější jarní zelenou polévku
K sobotnímu obědu bude nezávislá porota ochutnávat kulinářské výtvory jednotlivých družin, a to polévku, která bude obsahovat čerstvou zelenou ingredienci (hrášek, řeřicha, špenát, fazolky, cuketa, rukola, brokolice, medvědí česnek nebo cokoliv podobného). Na družinovkách proto diskutujte ten nej recept, který v kuchařkách či na netu najdete. S rádci si nezapomeňte rozdělit patřičné vybavení (kotlík) a nákup všech patřičných ingrediencí.

Mohyla a sliby
V roce 2015 slavil 2. oddíl 25 let své existence a bylo v plánu znovuobnovit kamennou mohylu, na které by byla umístěna i kamenná deska s připomínkou tohoto historického milníku. Tenkrát se to nepovedlo. Chceme proto letos dostát tohoto plánu. Mohyla stála u bývalé vstupní brány do hradu. Přesuneme ji však (což bude velká legrace) o kousek výše na západní ostroh mimo nejnavštěvovanější místa zříceniny. Základy budou zpevněny cementem, což zajistí roveři, kteří na místo dojedou již v pátek (koordinuje Smolda). V místě nové mohyly připravíme i slavnostní oheň, u něhož budou moct složit slib ti, kteří neměli příležitost na táboře nebo VŘÍSKu.

Piškot