Víkend 28.-29.3.: Drahotuch - RS noc - tatary

přidáno: 24. 3. 2015 13:57, autor: Petr Macháň   [ aktualizováno 24. 3. 2015 14:02 ]
Čeká nás nabitý víkend...

V sobotu 28.3. vyrážíme na Drahotuch

S letošním jarem přichází i jisté výročí. Chlapi z 2. oddílu by měli zpozornět - SLAVÍME 25 LET!!! 24.3.1990 se konala první výprava 2. oddílu od znovuobnovení Junáka v Hranicích, a to na Drahotuch. Na tuto počest proběhne na stejné místo výprava přeživšího 2. oddílu. Zváni jste všichni, kteří touto jednotkou prošli. Znovuopravíme kamennou mohylu a připravíme slavnostní oheň, při kterém krom vlídného slova a chvilky v krojích budou skládat naši nováčci skautský slib. Účast přislíbil nejryzejší vůdce dvojky - Monty.

Sraz: 6:25 na Šromotově náměstí - jedeme busem (6:35) na Uhřínov, odkud se vydáme pěšky na Drahotuch (zřícenina hradu).
Návrat: 17:19 tamtéž
S sebou - každý: PVJ, kroj (máš-li), pevné boty, sváču a pití
Každý si připraví (oběd): suroviny na ražniči - kousky masa/uzeniny, zeleniny, sýra apod. na špejli zabalené v alobalu
S sebou - družina: kotlík, sekera, pila
Soutěž: po družinách budeme vařit polévku (výběr toho nej receptu nechám na rádcích) - mlsná a objektivní porota bude hodnotit jednotlivé výtvory

Ze soboty na neděli přespí roveři na Drahotuchu

Roverská noc pro všechny 15 let a starší. Společný oheň a noc možná pod hvězdami. Ranní jinovatka a zkřehlé tělo probouzející se do nového rána. Prostor k debatě o hranickém roveringu.

Návrat: neděle 7:50 autobusem nebo 10-11 h pěšky
S sebou: věci na spaní venku, ešus

V neděli jdeme plést tatary

Každý správný jinoch si musí uplést na Velikonoce tatar čili pomlázku či binovačku anebo žílu. Vyrazíme podél Bečvy, nařežeme potřebný materiál a naučíme, jak tatar uplést.

Sraz: 14:00 na mostě přes Bečvu (u Motošína)
Návrat: do 17:00 tamtéž
S sebou: nůž, příp. zahradnické nůžky, kousek provázku (režné nitě) a nějakou kačku na oplatek

(Pšk)