Předtáborová výprava na Něčín 26.-28.6.

přidáno: 22. 6. 2015 11:58, autor: Petr Macháň   [ aktualizováno 22. 6. 2015 13:12 ]
Pozor, změna, nevyrážíme do Jeseníků na místo letního tábora, nýbrž pár kilometrů severně od Hranic. Tradiční místo výprav dvojkařů - soutok Něčínského potoka s Odrou. Je to nedaleko tábořiště, kde proběhne stanový tábor přerovských skautů, na který někteří z nás rovněž jedou.

V pátek dojedeme busem do Spálova, odkud sejdeme do údolí Odry, kde budeme tábořit po obě noci. V neděli dojdeme pěšky přes Spálovský mlýn (MariaStein) na vlak do Heřmánek. Na výpravě prověříme základní tábornické dovednosti, které jsou nezbytné pro účast na táboře, kam se většina z nás jistě těší. Sbalením batohu počínaje, přes stavbu jehlanu a práci se sekerou po rozdělávání ohně. A sranda veliká bude určitě i u vaření na ohni v kotlících. Vedle toho stihneme i něco zahrát a blíže poznat na hranici vojenského prostoru Libavá.

Kam: soutok Něčínského potoka s Odrou - Spálovský Mlýn (Maria Stein) - Heřmánky
Kdy: 26.-28.6. (pá-ne)

Sraz: pá 26.6. v 16:40 u Slávie (ZZN = podjezd směr Olšovec - Potštát)
Návrat: ne 28.6. 15:22 nebo 17:02 na vlakové nádraží (bude-li třeba, dáte předem rodičům vědět)

Výprava je povinná pro všechny účastníky letního stanového tábora v srpnu V Mlýnkách! Jedeme tedy (kluci z 2. oddílu) společně s Plantagem. Akci vede Piškot a Ája.

S sebou:
  • oblečení do lesa dle počasí: pevné nepromokavé boty, silnější ponožky do bot (ideálně vlněné, anebo 2x bavlněné - tenčí a silnější), kraťasy, dlouhé kalhoty (anebo kalhoty s odepínacími nohavicemi) - šusťák rychle schne, ale dobře se propálí od ohně, takže materiál zvažte; tričko s krátkým rukávem (lze i termotriko), mikina/košile, větrovka/bunda/šusťákovka (proti větru, příp. i vodě, a ohni :)), něco na hlavu
  • náhradní oblečení: ponožky, tričko/termotriko, spodní prádlo, mikinu/svetr (na večer či chladné ráno)
  • věci na spaní dle kvality spacáku: spacák, karimatka, pláštěnka/igelit pod karimatku, triko s dlouhým rukávem, teplé ponožky, čisté spodní prádlo (v neděli v něm můžeš jet domů a nemusíš tak brát náhradní), příp. spodky (pro sichr, kdo by se bál zimy) - vše sbalené nepromokavě naspod batohu (budeš potřebovat až večer; karimatku připevni na batoh)
  • spát budeme pod jehlany - stan ze dvou celt - dopraví je doprovodné vozidlo přímo na místo
  • jídlo: večeře na pátek, svačiny a energoplniče na sobotu a neděli; dále lžíci, hrnek, ešus (do dvojice)
  • určitě nezapomeň: 200 Kč, průkazku na bus/vlak, kartičku pojištěnce; nůž, uzlovačku, šátek, KPZ (máš-li), zápisník a tužku, stezku (máš-li), sirky/křesadlo, láhev s pitím (PET 1,5 l s čistou vodou), pláštěnka, baterka/čelovka
  • speciálně dvojkaři: nabroušenou a v obalu uloženou sekeru, se kterou budeš na táboře stavět stan
  • hygienické potřeby: kartáček, pasta (do dvojice), ručník, toaletní papír (není třeba brát celou roli!!!), hřeben (kdo nutně používá)
  • Vše bude sbalené v jednom batohu, který si ponese každý sám!
  • Vše na batohu bude pevně přichycené - co plandá, to se zamotává, rádo odpadává a lehce ztrácí!
Kontakty pro dotazy (znáte a máte uložené):
  • dvojkaři: Piškot
  • Plantážníci: Ája