Předtáborová výprava do kraje orchidejí a oskeruší

přidáno: 31. 5. 2017 1:05, autor: Jaromír Pospíšil   [ aktualizováno 10. 6. 2017 10:22 ]

Update: sraz v pátek 16.6. v 16.40 před budovou hlavního vlakového nádraží. Návrat v neděli 18.6. v 16.30 tamtéž. Páteční večeři a svačinky na sobotu a neděli si každý vezme s sebou z domova. Vezměte v úvahu počasí, tzn. neberte jídlo, které podléhá zkáze, může se roztopit (čokoláda) apod. Nezapomeňte na igelit pod karimatku. Pošík

-------------------------------------------

Na víkend 16. – 18. června jsme naplánovali velkou výpravu na jih Moravy, do CHKO Bílé Karpaty.

Nad obcí Tvarožná Lhota (kousek od Strážnice) tam je na kopečku výletní areál Salaš Travičná s dřevěnými stavbami, ovečkami a spoustou drobných přírodních atrakcí pro malé i velké. Ten bude po dva dny naší základnou. V sobotu můžeme vyrazit na výpravu do okolí – každá skupina či družina podle vlastních zájmů a sil. Jsou tu rozhledny, přehrádka na koupání ale především nádherná rezervace Čertoryje – rozlehlé louky se soliterními duby – pokud bude pálit sluníčko, budete mít pocit, že jste na afrických savanách.

Doprava: vlakem do Strážnice (nebo Veselí nad M.), bus do Tvarožné Lhoty, pěšky na Salaš (2,5 km)

Ubytování – část lidí se vejde do velkého stanu, který bude na místě, pokud nás bude víc, je třeba vzít nějaké stany/ plachtičky vlastní. Karimatky, spácáky, igelit pod sebe vlastní! K dispozici by měla být pitná vody, WC, ohniště na vaření. Pozor, není to zadarmo - 1/2 nákladů za ubytování si budeme moci/muset odpracovat.

Stravování – v pátek vlastní, dále pak společné vaření (po družinách ? – rozhodnou rádcové); kdo vyrazí v sobotu na tůru na Čertoryje a Lučinu, může počítat s polévkou v hospodě

Pokud bude zájem, pojede na místo doprovodné vozidlo, které může vzít společný materiál ( kotlíky, stany ..), zásoby potravin a část věcí dětí (např. karimatka+spacák), aby neměli velké batohy ( za které se v busu platí).

Program – po družinách, v sobotu min. 2 hodiny práce na Salaši

Cena: díky grantu města Hranice na dopravu a brigádě za ubytování jen 250 Kč

Přihlášky s penězi do 11.6. (vlčata & světlušky Pošíkovi, ostatní Kátě nebo Robinovi)

Další informace (odjezd, návrat, co s sebou …) zveřejníme nejpozději 13.6.