Aktuality‎ > ‎

Podzimní přírodovědná expedice - Pálava

přidáno: 25. 9. 2017 12:41, autor: Jura Lehký
Náš parnerský woodcrafterský kmen zve všechny členy oddílu i jejich rodiče na tradiční poznávací zájezd do chráněných území ČR.
Letos bude cílem CHKO Pálava na jihu Moravy.

 

Kdy? 7.10.2017 (počasí objednáno) v 6:30 ze Šromoťáku v Hranicích, v 6:00 z Valmezu, návrat do 20 hod.


Kam? archeopark Pavlov (unikátní podzemní stavba, která získala ocenění Stavba roku 2016), CHKO Pálava, Mikulov


Za kolik? Děti do 15 let za 150,- Kč, dospělí za 200,- Kč - je to příspěvek na autobus; ten je dotován z grantu města Hranice. Každý sám si pak platí podle zájmu vstup do archeoparku (dospělí 90 Kč, děti, studenti s ISIC, senioři 45 Kč, rodina =2 dosp. + 1-4 děti ze 200Kč )


Máme v plánu navštívit archeopark a poté přeběhnout pálavské kopečky s jejich zříceninami, skalami a stepmi  - nejlépe až do Mikulova.

Nejde o hromadně organizovanou výopravu, tzn. každý si může zvolit trasu a program podle vlastní chuti a sil. Závazný bude pouze místo a odjezd autobusu. Zde  je několik variant:
1. Pohodáři (nebo rodiče s malochy) mohou přejít jen část Pálavy (vylézt na Děvičky a skutálet se dolů zpět do Pavlova), nabereme cestou zpět.
2. V polovině Pavlovských vrchů se schází do Klentnice - můžeme vás nabrat cestou zpět také zde (prý je tam u fary vyhlášená kavárna!).
3. Městští tvorové se mohou po prohlídce archeoskanzenu přesunout autobusem do Mikulova a strávit zbytek dne ve městě a jeho okolí.
 

Počet míst je omezen, proto v případě zájmu prosím co nejdřív telefonicky ( 607 841 196) nebo mejlem kontaktuje "vedoucí zájezdu"

Alici Lehkou-Áju :    aja.lehka(zavináč)centrum (tečka)cz 
Comments