Na oddílovce létaly rakety

přidáno: 6. 4. 2014 5:23, autor: Petr Macháň   [ aktualizováno 6. 4. 2014 10:33 ]
Oddílovka
Ve čtvrtek 3.4. proběhla po letité (!) odmlce schůzka celého oddílu čili oddílovka. Potkali jsme na louce u splavu u Bečvy. V počtu přibližně dvanácti dvojkařů zaburácel na úvod oddílový pokřik. Hned poté jsme k nebi odpalovali rakety. Soupeřily proti sobě dva týmy namixované jak z vlčat, tak skautů. Na zklidnění zkoušeli skauti vymyslet, jak by mohla vypadat "výloha" naší klubovny čili co by mělo nováčky či kolemjdoucí na naší budově zaujmout. Vlčata zase sepisovala, co se jim v klubovně nelíbí čili co by bylo třeba změnit a vylepšit.

Přemýšlivou chvilku přerušil "čaroděj" Smolda, který zahazoval kolem sebe svou černou a bílou hůlku. Jednou blízko, podruhé daleko. Opět dva týmy soupeřily v tom, kdo hůlku najde a dopraví zpět do čarodějových rukou. Vlčata poté dále trénovala odpalování raket (tenisák obvázaný obinadlem), zatímco skauti vzpomínali, kolik že máme v Hranicích panelových sídlišť, kostelů, vlakových nádraží apod. Ověřovali jsme tak znalostí našeho města, což mohli skauti uplatnit ke splnění některého z bodů své stezky.

Právě povídáním o vlčáckých a skautských stezkách jsme společnou schůzku zakončili. Ti, kteří neměli, si odnesli domů stezku Nováčka a ostatní alespoň shlédli, jaké stezky vůbec existují, resp. na jaké se mohou těšit.

I když 3.4. nebyl zrovna poslední čtvrtek měsíce, další oddílovky budou vždy v tento čas. Těšit se můžete na 24.4., kdy oddílovku vede Smolda.

Piškot