Oddílová výprava na DRAHOTUCH - sobota 17.3.

přidáno: 11. 3. 2018 13:05, autor: Jura Lehký   [ Aktualizováno 11. 3. 2018 23:57 uživatelem Jakub Lehký - Robbin ]

Vzduchem zavonělo jaro a v tento čas vyrážíme každoročně na celodenní výpravu ke zřícenině hradu Drahotuch nad Podhořím. Letošní výprava rozezní velebnou zříceninu opět cinkáním zbroje a svištěním (papírových) střel, ale i trubadůrskými výstupy.  Až utichne bitevní vřava a budou ošetřeni ranění, jistě předhradím zavoní kotlíky plné poctivé zbrojnošské bramboračky …

Sraz:  sobota 17.března v 10.10 na zastávce busu Šromotovo nám.;  návrat v 17.30 tamtéž

Povinné vybavení:   PVJ;  průkaz + peníze na autobus 16,-Kč (pro mladší 15 let, kteří se nezapomenou průkazku s fotkou a datem narození; ostatní 32,-);  5 ks papírových/hadrových koulí velikosti tenisáku, štít v družinových barvách velikosti max. 30x40 cm; min. 1l pitné vody na vaření, suroviny na vaření bramboračky dle pokynů rádců z družinovky, jídelní misku (v obalu) a LŽÍCI, svačinu + něco na pití.  Nezapomeňte, že na oddílové výpravy nosíme vždy skautský šátek a (dle počasí) oddílové triko či kroj.

Závěrem chci zdůraznit, že pro zdárné absolvování našeho letního tábora je účast na všech výpravách opravdu důležitá!  Skautské výpravy se konají za každého počasí – zoceluje to tělo i charakter a přináší to opravdové a intenzivní zážitky (na rozdíl od sledování hrdinů na displejích). Od skautů se také očekává, že svou případnou neúčast omluví (a nebudou to nechávat na rodičích).

Na setkání pod modrou oblohou se těší  Monty & oddílová rada