Aktuality‎ > ‎

Novoroční výstup na Velký Javorník(917m)

přidáno: 2. 1. 2018 22:04, autor: Jakub Hood   [ aktualizováno 11. 1. 2018 11:21 ]

Výsledek obrázku pro velký javorník

sobota 6. ledna 2018

sraz:  8.45 na malém nádraží, návrat 16.45 tamtéž

Od nepaměti vyrážíme první lednovou sobotu zdolat některý z vrcholů.  Bývá to příležitost vyzkoušet spolu s kamarády své síly, odolnost i vybavení.  Čeká nás cca 10 -12 km dlouhá trasa a výstup na kopec s rozhlednou a turistickou chatou.

Na hřebenech Beskyd leží sníh, proto nepodceňujte vybavení. Důležitá je dostatečně dlouhá bunda (přes zadek) s kapucou, která ochrání před větrem;  ne nepromokavá ( v té se zapotíte a pak je zima). Platí, že raději více tenkých vrstev, než tlustou bundu a oteplovačky !  Při výstupu je obvyklé nějakou tu mikinu či triko sundat, nahoře na kopci, nebo při čekání na vlak se naopak přibléct – přizpůsobte tomu velikost batohu a množství oblečení.

 Nezapomeňte:  PVJ, peníze na vlak, příp na čaj či limču (viz. níže), jídlo na celý den, teplý čaj (v nerozbitné termosce), rukavice ( příp. náhradní v batohu), návleky (aby nepadal sníh do bot).

Můžete (ale nemusíte) si vzít plast.lopatu nebo jiné skladné (! ) sjíždědlo (kus igelitu apod.), které se vejde do batohu, nebo na batoh (ruce volné) .  Pro jistější pohyb po kluzkých kopcích mohou posloužit trekové, nebo lyžařské hůlky, příp. nesmeky.

Jízdenku ( zpáteční Frenštát p.R., město - si kupuje každý sám (do 15 let cca 70 Kč, starší min. 90 ) – nezapomeňte si průkaz na vlak (jakýkoliv oficiální průkaz z fotkou)- kdo zapomene, musí počítat s tím, že si připlatí L

Comments