Májová voda - sjezd Bečvy 8.5.

přidáno: 29. 4. 2015 14:11, autor: Petr Macháň   [ aktualizováno 29. 4. 2015 14:14 ]
Obdobně jako loni i letos nesmíme ošidit jeden z živlů, který je nám "Hraničářům" tak blízký. Řeka Bečva a její tok od Hustopeč do Hranic budeme splavovat v pátek 8.5.

Akce je otevřena prakticky komukoliv, kdo má dobré úmysly a nebojí se vody ;) Vyrážíme společně s několika učiteli z SPŠ Hranice a Plantážníky. Omezeni jsme pouze počtem míst v lodích, který je min. 16, teoreticky až 24. Pro účast tedy platí, kdo se dřív přihlásí, ten jede!!!

CÍL AKCE: společný netradiční zážitek - neformální setkání a odreagování

TERMÍN: pátek 8.5.2015 (státní svátek Den osvobození)

PŘIHLÁŠENÍ DO 6.5. DO 23:59!!!:
1) ZDE http://doodle.com/vq4gcar2ctm9cqnc (uvedete jméno a zvolíte Ano / (Ano) / Ne)
2) případně SMS nebo MAIL organizátorovi akce Piškotovi (733 386 704, piskot@skaut.cz)

CENA: 30,-/os

PRŮBĚH:
  • Vlakem se dopravíme do Hustopeč n. B., odkud se po svých přesuneme cca 10 min k řece, kde již bude čekat všechen vodácký materiál.
  • Doladíme obsazení posádek na jednotlivých plavidlech a vyrážíme po proudu dolů.
  • Cestou zakotvíme u Kamence (Skalička) a na ohni upečeme buřta či co kdo uzná za vhodné. Pokud by někdo plánoval selátko, tak počítejte s pozdějším návratem :))
  • Nevynecháme ani lázeňský oplatek a kyselku v Teplicích n. B.
  • Vylodíme se v Hranicích v loděnici, kde lze celé putování zakončit v místním restauračním zařízení.
NA ČEM SE BUDEME PLAVIT:
  • nafukovací lodě - 2x Pálava (2místné "kanoe"), 2x raft (6místné stabilní - na Bečvě nepřevrátitelné plavidlo)
  • případně možná i pevné lodě - 4x kanoe (2místné)
  • pádla a vesty budou nedílnou součástí naší výbavy pro každého - kdo máte vlastní, vezměte si (a dejte organizátorovi zprávu!)
  • účastníkům do 15 let doporučuji helmu - alespoň cyklistickou
S SEBOU:

• 20 Kč na vlak, oplatek, kofču + 30 Kč/os/půjčení vodáckého materiálu
DO LODI:
  • oblečení, které se může namočit (lépe z umělých materiálů než bavlny) - např. termotriko + mikina/větrovka, termospodky + kraťasy nebo 3/4 kalhoty (kratší nohavice se po namočení nenatáhnou jako ty dlouhé) - záleží na aktuálním počasí
  • uzavřené boty, které lze namočit (např. staré tenisky, ať si neskopnete palec, když vlezete náhodou do vody při přenášení, kotvení lodi) nebo neoprenové botičky
  • do bot vlněné ponožky, nemáte-li přímo neoprenové (hřejí, i když jsou mokré)
  • pokrývku hlavy a sluneční brýle, příp. opalovací krém (bude-li svítit slunko, od vodní hladiny se dá lehce spálit)
  • pláštěnku/nepromokavou bundu (neexistuje špatné počasí, jen nevhodné oblečení a málo veselý vodák)
  • láhev s pitím (1,5 l) a drobnou sváču + něco na opečení na ohni
  • muži nezapomenou nůž a křesadla nebo dřívka na rozdělání ohně
  • termo a nálodobudiče kapalných skupenství nejsou na závadu
  • V LODÍCH BUDEME MÍT BAREL(Y), kam si drobnosti budete moct uložit před namočením - vhodně vše uložte do igelitky/malého vaku
ZVLÁŠŤ DO BATOHU/TAŠKY:
  • věci na převlečení - suché boty, ponožky, spodní prádlo, kalhoty, triko, mikinu (v tašce nebo batohu je NECHÁTE V AUTĚ, které doveze lodě a bude poté čekat na nás v cíli = uvidíte se s nimi až v Hranicích!)
ODJEZD:
8:54 z nádraží Hranice n. M., město (malé nádraží!)

ČASOVÝ PLÁN (předpokládaný):
8:40 sraz na malém vlak. nádraží (Hranice na Mor., město)
8:54 ODJEZD
9:08 vysedáme v Hustopečích n. B. a vyrážíme k vodě
9:30 pokyny k plavbě, ujasnění posádek, přidělení materiálu, foukání lodí
10:00 vyplouváme
11:00 kotvíme na buřta
12:30 stavíme v Teplicích na oplatek
14:00 vylodění v Hranicích, sušení lodí, předání materiálu
15:00 rozloučení, autogramiáda, líbání pod rozkvetlými stromy :)

AKCI VEDE, PŘIHLÁŠKY EVIDUJE A DOTAZY ZODPOVÍ:
Petr Macháň - Piškot, 733 386 704, piskot@skaut.cz

Na souši i na vodě zvládáme vše v pohodě.
Ahooj