Jaký byl závod vlčat a světlušek?

přidáno: 11. 5. 2016 12:33, autor: Jaromír Pospíšil   [ aktualizováno 12. 5. 2016 23:31 ]
Na závod jsme jeli v této sestavě: Marek, Tonda, Puma, Matylda a Ondra. Jako doprovod s námi jela Alča.

V kategorii Vlčat jsme obsadili páté místo ze šesti; získali jsme 127 bodů z 228 na devíti stanovištích.

Zde je pořadí disciplín dle úspěšnosti (počtu získaných bodů v procentech):
90 % - Kuchařská dovednost (krájení a mazání chleba, prostírání)
86 % - Schopnost vyhledávat informace (informace z mapy, hledání v atlase)
79 % - Schopnost orientace (práce s buzolou, určení světových stran)
70 % - Vztah k vlasti a skautingu (znalost významných osobností, tvar republiky)
60 % - Manuální zručnost (zatlučení hřebíku, skládanka z papíru, vázání tkaniček poslepu)
60 % - Schopnost řešit problémové situace (tísňové volání, elektrické přístroje, nebezpečí drog, alkoholu a kouření)
56 % - Logické myšlení (co mají obrázky společného a který mezi ně nepatří, složení rozstříhaného obrázku, složení příběhu)
28 % - Fyzická zdatnost (překážková dráha na čas)
19 % - Znalost první pomoci (ošetření odřeného kolena, pohmožděného kotníku, šátkový závěs ruky)

Pár slov na závěr. Na každém stanovišti se hodnotilo skautské chování; týmový duch, spolupráce, slušná mluva, chování apod. Zde jsme hodně ztráceli což je velká škoda. To se promítlo i do bodového zisku na stanovišti fyzická zdatnost. Fyzicky zdatný, jako jednotlivec, je každý z naší sestavy, ale právě zde se projevila (ne)schopnost táhnout za jeden provaz (doslova).

Od postupu do krajského kola nás dělilo 17 bodů. Chci zdůraznit, že se nejedná o žádnou tragédii a výsledek není vůbec špatný. Velký zisk bodů z některých disciplín mě mile překvapil. Špatná znalost první pomoci mě překvapila nemile, ale je potřeba to "dostat pod kůži" častějším nácvikem.

Děkuji všem za účast, byli jste dobří.