Jaké byly střely na branku a laserem?

přidáno: 23. 2. 2014 0:32, autor: Petr Macháň   [ aktualizováno 23. 2. 2014 1:29 ]
22.2. se v Olomouci potkaly skautské týmy florbalistů, aby v prvním ročníku Skautského florbalového turnaje změřily síly v tomto brankovém sportu. Za naše středisko jsme poskládali tým do kategorie skautů. Útočné formaci ve složení Rys a Snílek kryla záda dvojice Sokol s Robinem. Brankovou klec střežil gólman Adam. Roli maséra a psychologa týmu zastal Krtek a koučování se zhostil Piškot. Jako jediní zástupci mimoolomouckých týmů jsme se rvali v celkem třech utkáních. Šestice družstev byla rozdělena do dvou skupin, kde se utkal každý s každým.

V základní skupině jsme narazili na tým 8. oddílu Kompas a Vikingů. Během obou zápasů jsme vstřelili pokaždé dvě branky, nicméně více jsme jich inkasovali do vlastní sítě, což nás odsunulo do boje o 5. až 6. místo. V tom Salamandři nastoupili proti dívčí sestavě Vatry (jediný na turnaji). 2x6 min skončilo skóre 1:2 v náš neprospěch.

Všechna naše představení na hrací ploše měla podobnou proměnnou. První půli jsme hráli jako se zataženou ruční brzdou. Jakoby nám chyběla pára a ta správná provozní teplota, neboť v druhé šestiminutovce jsme vždy střelili všechny naše góly. Formace se dostávaly do lepších pozic a střeleckých příležitostí. Tak či tak podlehli jsme manšaftům, jejichž kvalita byla založena na individuálních zkušenostech a lepší souhře. Škoda jen ušlého posledního dívčího skalpu.

Nutno poznamenat, že jsme byli v nabyté konkurenci jediní (společně s dívčím týmem Vatry) zcela amatérští hráči. Proto 6. místo uzavírající celkovou výsledkovou listinu berme jako zkušenost do dalších ročníků. Florbalové hokejky i přes tento výsledek nezlomíme. Ba naopak vytrváme v tréninku. Věřím, že příští rok se zúčastníme opět se vztyčenou hlavou.

Organizátory měl být zajištěn vstup do bazénu, nicméně kvůli nízkému zájmu byla tato regenerační aktivita zrušena. Brzké zakončení naší turnajové účasti jsme proto využili k návštěvě Laser areny. Rozpačitá poturnajová nálada se při laser game zcela rozplynula. V bojích zeleného vs. červeného týmu byla atmosféra více než bojovná a každý se snažil skórovat co největším počtem hitů. Laser game pohltila všechny borce natolik, že cestou na nádraží probíhal rozbor jejich výsledků podrobněji než by zvládl Martin Hosták svou elektronikou tužkou.

Chutným párkem v rohlíku :) jsme zakončili vcelku netradiční výpravu na Den sesterství.

Piškot