Lukostřelba pro veřejnost 6.10.

přidáno: 2. 10. 2019 13:20, autor: Petr Macháň

Budete-li mít čas a chuť přijďte si v rámci nedělní procházky zastřílet z luku.

VŘÍSK 2019

přidáno: 1. 10. 2019 11:48, autor: Vojtěch Capil

Tímto bychom chtěli pozvat všechny kluky a holky z 2. oddílu na již tradiční podzimní výpravu, která nese název VŘÍSK. Níže jsou všechny potřebné informace.

Datum: 11.-13.10.2019

Sraz: 15:45 na hlavním vlakovém nádraží (odjezd 16:02)

Návrat: 14:27 tamtéž

O co jde: tradiční víkendová výprava 2.oddílu

Ubytování: skautský srub Líheň ( GPS souřadnice +49° 40' 24.60", +17° 20' 58.68" )+49°

Cena: 300 Kč

Platba: na schůzkách v týdnu před výpravou

Vybavení: kartička pojištěnce, oblečení do terénu  - pevné a nejlépe nepromokavé (je zvýšená šance zničení, ušpinění) , boty - opět pevné a ještě lépe nepromokavé, všechno oblečení v nenápadných barvách, pláštěnku, PVJ (šátky - jeden skautský na krk, druhý na hry do batohu,skautský zápisník A5 + něco na psaní, nůž, KPZ, uzlovačka, stezka/nováček), skautské tričko,pití (více než 1l ),  teplý spacák , karimatku, oblečení na spaní (radši teplejší) , hygienické potřeby, kartičku pojištěnce, náhradní oblečení (stačí jedno od každého kromě bundy ) + spodní prádlo a ponožky, oblečení do chaty, přezůvky, misku, hrnek, lžíce, baterka, páteční večeře a místo v batohu na společné jídlo

 

Batoh do kterého vše sbalím!!! (Žádné igelitky a spacáky v ruce!)

Strava: od sobotní snídaně do nedělní dopolední svačiny, v pátek večer bude uvařený společný čaj (večeři vemte tedy vlastní)

 

 

Přihlašovadlo: Vyplňují i ti, kteří nejedou!!!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqURnpnA4q8Kt7DO5Cb7sQYS3mENikZEWjhamTa3aarzYABA/viewform?usp=sf_link


Pro bližší informace kontaktujte:
        Jakub Lehký - Robbin    735 014 751
         vedoucí 2. oddílu
          

Těší se na Vás
    Vedení 2. oddílu

Lukostřelba pro veřejnost 15.9.

přidáno: 12. 9. 2019 10:11, autor: Petr Macháň


FIlmák v uklizené klubovně

přidáno: 31. 8. 2019 12:16, autor: Petr Macháň   [ Aktualizováno 8. 9. 2019 13:12 uživatelem Jakub Hood ]

Výsledek obrázku pro movie
Víte co nás čeká 14. - 15. září? Ne? No tak to pojďte zjistit:
Jestli jste v poslední době navštívili naši klubovnu, tak víte, že se v ní událo spoustu změn, díky kterým se nám v ní bude lépe fungovat. Abychom to dotáhli do konce musíme jako celý oddíl věnovat pár posledních intenzivních chvil úklidu. A byla by škoda potom nevyzkoušet, jak se v ní skvěle funguje! Plán je tedy následující.
Sraz: 
So 14.9. v 9:30 v klubovně
9:30 - obědová pauza:
Intenzivní zvelebování, vytírání, odnášení věcí z klubovny...
obědová pauza - svačina
Drobné dodělávky, vychytávky
svačina - večeře
Velké hra po městě
Dále nás čeká volná večerní zábava, promítání nějakého toho filmu, deskovky apod. Prostě odměna, kterou si zasloužíme :D

Dovoluji si upozornit že "pracanti" kteří se přijdou pouze večer bavit bez předchozího zapojení, budou jemně vyzváni, aby si sbalili svých pár švestek.

V neděli už se jen nasnídáme a postupně rozjedeme domů...

Těším se na Vás i na klubovnu ve funkčním stavu
Robbin

Zahajovačka 2.oddílu + časy schůzek!

přidáno: 30. 8. 2019 12:08, autor: Jakub Hood   [ aktualizováno 30. 8. 2019 12:26 ]

Hola hej, 
Prázdniny jsou u konce a tak je čas zahájit náš skautský rok. Trochu netradičně se potkáme až druhé pondělí v září, tedy 9.9. v 16:30 u Javorové studánky (ZDE). 
S sebou: PVJ, Sportovní oblečení + kroj na převlečení, pití, svačinu, dobrou náladu a své spoludružiníky :D

Časy schůzek:
Vaši rádcové Vám je oznámí nejrychlejší možnou cestou v pondělí 2.9. ihned, jakmile se dozví své rozvrhy!

Na dotazy odpovídá a na všechny se těší
Robbin
(735014751)

Grilovačka s brigádou 1.9.

přidáno: 26. 8. 2019 13:34, autor: Petr Macháň

Hola, nazdar, dobrý den opět všem bratrům a sestrám, jejich rodičům a všem našim příznivcům.

Přijměte pozvání na tradiční neformální setkání na sklonku prázdnin a úsvitu nového školního a skautského roku. Zveme vás všechny na setkání, (brigád)ničení, povídání a představení všeho, co se nám i vám událo během prázdnin či celého roku. Ke snad příjemnému posezení v Bobří zahradě, do níž snad už každý trefí, bude k dispozici něco k zakousnutí i k pití. Vezmete-li i drobnost (opravdu stačí málo) v podobě buchty, koláče, ovoce či jiných domácích výpěstků a produktů, ozvláštní to společný "rautový" stůl. 

Rádi bychom vám prezentovali uplynulý rok činnosti našeho střediska formou fotek z akcí. Chceme vás seznámit s novými vedoucími našich oddílů a nastínit, co plánujeme v následujícím roce. Určitě se pochlubíme, jak je na tom projekt skautskajurta.cz a jaké jsou vize s Bobří zahradou. Dále budou k dispozici k rozebrání objednaná trička, kraťasy a kroje. A otevřen bude i mini obchůdek s nášivkami, šátky aj. na doplnění skautských krojů. Platba za vše bude možná v hotovosti na místě, ale i klidně převodem. 

A i když se to v neděli úplně nehodí, tak přeci jen chceme vyzvat k menší společné službě. V zahradě máme opět ovečky a budeme jim budovat stálou ohradu. Dále bychom rádi započali sanaci "Kamenky" a možná i jiné drobné práce by byly třeba. Proto vizujte následující časový plán. Účast na dopo i odpolední části je zcela dobrovolná. Stejně je možné dle vašich osobních programů dorazit i jen na část kteréhokoli bloku.

8:00-12:00 brigáda v zahradě - budování ohrady (spíše starší skauti a tatínci) + stržení stropu Kamenky (pokud by nás bylo moc)
15:00-17:00 drobné brigádnické práce (pro maminky a ostatní, kteří budou chtít přiložit ruku k dílu) - pracovní oblečení, obutí a rukavice vhodné
17:00-18:30 grilování a neformální posezení 
18:30-19:00 úklid a vyklizení místa

V případě deštivé předpovědi se akce ruší. Bude-li to "na vážkách", upozorním dalším mailem nejpozději v neděli do 10:00.

Za vedení střediska se na osobní shledání těší Piškot a fam.  

Objednávka triček, kraťasů a krojů - do 5.8.

přidáno: 1. 8. 2019 6:39, autor: Petr Macháň   [ aktualizováno 1. 8. 2019 6:42 ]

Máte-li zájem o střediskové tričko, kraťasy ke kroji nebo krojovou košili, zapište se zde: http://bit.ly/tricka-kratasy-kroje nejpozději do 5.8. 22:00. 

tricka-kratasy-kroje.jpg
Trička doobjednáváme centrálně. Budeme rádi, když jej bude mít každý náš člen, klidně i rodič či příznivec našeho střediska. Rozlišujeme dámský a pánský střih. Na společných akcích pro veřejnost se oblékáme právě do tohoto neformálního trička.

Kraťasy si můžete klidně zakoupit sami v Decathlonu (oddělení Myslivost a lov). Kraťasy jsou vhodné především pro ty, kteří mají krojovou košili. Ke kroji preferujeme látkové jednobarevné kraťasy khaki barvy. A v Decathlonu jsme objevili skvělý střih, materiál i cenu.

Kroje můžete rovněž řešit na vlastní pěst v junshop.cz, ale budete možná zbytečně platit poštovné. Je možné, že se zároveň najde některý ze starších skautů či bývalých členů, který by se krojové košile rád zbavil, čímž tyto jedince vyzývám, aby se mi ozvali.

Rádi bychom vám objednané kusy předali 1.9. na Grilovačce v Bobří zahradě (kam jste srdečně zváni). Proto prosím se zapsáním do sdílené tabulky neotálejte. 

Příjemnou druhou půli léta

Předtáborová výprava

přidáno: 18. 6. 2019 8:26, autor: Jindřich Smola   [ aktualizováno 18. 6. 2019 8:32 ]

Školní rok utekl jako voda a je tady zase tradiční předtáborová výprava. Poslední výprava před táborem, na které si můžeme společně natrénovat pobyt v přírodě. Proto neleňte a pojeďte spolu s ostatními z družiny na tuhle fajn akci.
Sraz:V pátek 21.6. v 15:50 na hlavním vlakovém nádraží
Návrat: V neděli 23.6. v 14:27 tamtéž (případné změny budeme hlásit telefonicky)
Sebou obvyklé věci na výpravu s tábořením (Pro ty co si nejsou jisti přikládám seznam), 80kč na vlak, jídlo do družiny, které rádcové klasicky rozdělí na schůzce (Tohle družinové plánování berte jako trénink na tábor a celkově do života) , celtičku (také k vypůjčení na schůzce)

 Čekejte nečekané, v pátek se těší Smolda a rádcové :)


V případě nejasností kontaktujte:
Jindřich Smola- Smolda
vedoucí 2. oddílu
T: 731 340 927
M: smolicek@skauti-hranice.cz

Společně proti leukémii

přidáno: 29. 5. 2019 14:41, autor: Martin Hollas   [ aktualizováno 29. 5. 2019 14:44 ]

Společně proti leukémii
Letos, stejně tak jako loni se budeme účastnit sbírky Společně proti leukémii. Jedná se o benzínovou sbírku, kdy budeme řidičům za příspěvek do kasičky umývat okna. Budeme se střídat po směnách předběžně od 8 do 16 hodin, kde budeme ve dvojicích ( jak dlouho bude trvat směna se domluvíme po přihlášení).

Kdy: 8. června

Kde: Shell Teplice

Od kolika: 8-16 hodin

Prosím přihlašte se do 31. května buď na facebooku ( skupina 2.oddíl) nebo na mailu alca@skauti-hranice.cz ať se můžeme domluvit.

Těší se na vás Alča.

Cestou na severozápad

přidáno: 26. 5. 2019 11:34, autor: Jindřich Smola

Chladné noci jsou tatam a proto je čas vyrazit do lesů na celý víkend. Projdeme se po zajímavých končinách v okolí Hranic, a na dvou tradičních tábořištích si společně prohloubíme naše zálesácké dovednosti. Výprava je přípravou na tábor a bylo by více než vhodné jet.
Sraz:V pátek 31.5. v 16:35 na autobusové zastávce ZZN
Návrat: V neděli 2.6. v 17:21 na Šromotovo náměstí
Sebou obvyklé věci na výpravu s tábořením (zde), 30kč na autobus(v co nejdrobnějších mincích), jídlo do družiny (rádcové rozdělí na schůzce kdo co vezme), celtičku (také k vypůjčení na schůzce), čelovku a o 1 litr vody víc než by jste si normálně vzali (budeme jeden den v místě kde je málo pramenů)

Na všechny se těší Smolda a rádcové :)


V případě nejasností kontaktujte:
Jindřich Smola- Smolda
vedoucí 2. oddílu
T: 731 340 927
M: smolicek@skauti-hranice.cz


1-10 of 295

Comments